Пішов з життя Коваленко Володимир Сергійович

20 червня 1941 - 30 квітня 2022

30 квітня 2022 року на вісімдесят першому році пішов з життя

Коваленко Володимир Сергійович

професор кафедри лазерної техніки та фізико-технічних технологій КПІ ім. Ігоря Сікорського, доктор технічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат державних та іменних премій, заслужений професор КПІ, міжнародно визнаний відомий український фахівець, який входить до першої десятки вчених світу, що почали впроваджувати лазери в технологічні процеси обробки матеріалів, якого часто називали "містер лазер".

Шлях його професійного становлення був нерозривно пов'язаний з Київською політехнікою, яку він закінчив у 1963 році, і на все подальше життя залишився з нею для наукової та викладацької роботи. В 1984 році з його ініціативи в нашому університеті вперше в Україні було відкрито нову інженерну спеціальність – "Технологія та обладнання лазерної обробки матеріалів". В 1990 році, працюючи деканом факультету хімічного машинобудування, він створив кафедру лазерної технології, конструювання машин та матеріалознавства, яку очолював до 2009 року.

За своє життя Коваленко Володимир Сергійович створив наукову школу, виховав цілу когорту науковців, які професійно працюють у різних куточках світу, прославляючи наш університет, був директором НДІ лазерної техніки у та технології НТУУ "КПІ", віце-президентом Академії інженерних наук України, дійсним членом міжнародної Академії машинобудування (СІРП) та Лазерного інституту Америки, членом видавничої ради міжнародного журналу "Journal of Laser Applications" (США), науковим керівником лазерного центру Чжецзянського технологічного університету. За визначні досягнення нагороджений відзнакою Президента України – орденом "За заслуги" ІІІ ступеня, "орденом дружби Західного Озера" провінції Чжецзян та "орденом дружби" Китайської Народної Республіки. Світла пам'ять про цю добру та чуйну людину залишиться назавжди у наших серцях.

Ректорат, Навчально-науковий інститут матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона,

Кафедра ЛТФТ глибоко сумує з приводу важкої втрати.

Колеги висловлюють щире співчуття рідним і близьким

Прощання з Володимиром Сергійовичем заплановано на понеділок 2 травня – 11 година Байковий цвинтар.