Матеріали - це основа розвитку цивілізацій, всіх без винятку галузей науки, техніки, промислового виробництва, збереження та покращення життя й здоров’я людини. Наука про створення та вибір матеріалів залежно від умов їхньої експлуатації є одночасно і фундаментальною природничою, і прикладною.
Спеціальність «Матеріалознавство» - це:
- навчання за міжнародними програмами, узгодженими з кращими університетами Європи;
- опанування принципів створення та виробництва високих технологій, в тому числі наноматеріалів і нанотехнологій;
- підсилена підготовка з комп’ютерного моделювання та комп’ютерної інженерії матеріалів;
- поглиблене вивчення іноземних мов;
- уміння прогнозувати, передбачати ресурс надійної роботи та створювати унікальні матеріали, які працюють за умов космічного холоду, надвисоких температур, термоядерного реактору, в глибокому вакуумі, агресивному середовищі, в людському організмі та живих системах, при високих тисках, абразивному зношуванні, ударній взаємодії. Це надтверді, надміцні, ультрависокотемпературні, розумні, надпровідні, всі, які забезпечують революційні прориви в науці та техніці, промисловому виробництві, інноваційному розвитку.
На випускників чекає цікава та високооплачувана робота на промислових підприємствах, у наукових установах, зокрема в енергетиці, авіації, медицині та біології, електроніці та у сфері ІТ, криміналістиці, фармацевтичному виробництві в Україні та за кордоном.

Форма навчання: денна - бакалавр та магістр
Навчальний план
Студенти, які навчаються за спеціалізацією "Спеціальна металургія" разом з фундаментальною підготовкою в областях теорії і практики металургії, виробництві литва та інших, набувають ґрунтовних знань в галузі виробництва металів і сплавів високої якості за допомогою сучасних спеціальних методів: електрошлакової, вакуумної, плазмової та електронно-променевої технологій, електромагнітної обробки сплавів у рідкому стані та під час кристалізації. Метали і сплави, які отримуються за цими технологіями мають найвищі фізико-механічні властивості, що забезпечує їх використання у таких галузях техніки, де не можуть використовуватися звичайні метали і сплави, наприклад у середовищах з надвисокими (наднизькими) температурами, високим тиском та навантаженням, корозійно-активних та інших агресивних середовищах. Деякі метали, наприклад титан, тантал, вольфрам, цирконій, гафній, ніобій та інші, зовсім неможливо отримати звичайними методами, і тут на допомогу приходять технології спеціальної металургії. Але окрім виробництва спеціальних металів і сплавів спеціальна металургія дозволяє отримувати деталі спеціального призначення, наприклад лопатки турбін електростанцій, гвинти та колінчаті вали підводних човнів та судів, корпуси реакторів атомних станцій, відповідальні частини космічних кораблів та багато іншого.
Продовжити знайомство з освітньою програмою
Працевлаштування
Навчальний план бакалавра
Навчальна програма бакалавра
Навчальний план магістра, освітньо-професійна програма
Навчальна програма магістра, освітньо-професійна програма
Навчальний план магістра, освітньо-наукова програма
Навчальна програма магістра, освітньо-наукова програма
Сайт кафедри