Центр електронно-променевих технологій

Обладнання:
• Установка СВ – 112 для електронно-променевого зварювання деталей різної форми зі сталі, нікелевих сплавів і сплавів з титану та алюмінію товщинною 0,05–20 мм. Також обладнання дозволяє проводити зварювання виробів з молібдену та вольфраму товщиною 0,1–5 мм, проводити термічну обробку виробу та наносити покриття. Процес формування покриття полягає в напіканні або наплавленні функціонального матеріалу на поверхню основи. Даний метод дозволяє мінімізувати вплив температури на матеріал виробу і забезпечити мінімальну пористість, максимальне зчеплення покриття з основою та отримувати металеві, металокерамічні та керамічні покриття товщиною до 2 мм.

СВ – 112

• Установка СВ – 112 забезпечено системою «RASTR 6» для візуального контролю за процесом зварювання і укомплектовано стаціонарною гарматою потужністю до 6 кВт, двох-координатним столом (Х-Х’ і Y-Y’ з переміщення ±150 мм) та універсальним обертачем.
  • Вакуумна система установки СВ - 112 дозволяє досягати в камері зварювання з розмірами 600х600х600 мм робочих тисків (2•10-4 мбар), в автоматичному режимі, не більш ніж за 5хв.
  • Апаратура електронно-променева ЭЛА- 6 призначена для однопрохідного зварювання у вакуумі вуглецевих сталей товщиною до 10мм, титану і його сплавів товщиною до 20мм, алюмінію і його сплавів товщиною до 25мм, термічної обробки, плавлення. Максимальні розміри зразків 100х100х50.

ЭЛА 6

• Вакуумний універсальний пост ВУП-5М призначений для отримання плівок з різних матеріалів методами магнетронного, резистивного, електронно-променевого розпилення, а також для підготовки об'єктів, досліджуваних за допомогою електронної мікроскопії або інших аналітичних приладів.

ВПУ 5м

• Електрошафа вакуумна СНВС80/350. Призначена для сушки і нагріву різних матеріалів в вакуумі та атмосфері повітря при температурі до 350°С.

Завідувач лабораторії:

Сисоєв Максим Олександрович (персональний кабінет)

Асистент кафедри ВТМПМ

Зразок заяви на проведення досліджень (pdf)

Контакти:

(044) 454-91-56

Кабінети №010, № 023

м. Київ, вул. Політехнічна, 35. Навчальний корпус №9 КПІ ім. Ігоря Сікорського.