ПРОГРАМА
екскурсії з елементами майстер-класу:
"Як створюють деталі для літаків, автомобілів та гаджетів: від мікроскопа до 3D-друку"
Екскурсія покаже вам повний шлях створення сучасних деталей, які використовуються в авіації, автомобілебудуванні та електроніці. Ви дізнаєтесь, як інженери досліджують матеріали для створення легких та міцних компонентів літаків, надійних автомобільних з’єднань чи мікроскопічних деталей смартфонів.
Ми пройдемо всі кроки:
- Розглянемо мікроструктуру матеріалів так, як це роблять у лабораторіях авіаційних компаній.
Заняття включає в себе демонстрацію різних видів мікроскопів та коротке пояснення призначення лабораторії на виробництві та які задачі в ній виконують. На учнів чекає невеличкий майстер клас з аналізу структури різних типів матеріалів.
- Виготовимо заготовки методом лиття, як це роблять для блоків двигунів автомобілів
Заняття включає в себе короткий екскурс у автомобілебудування та ознайомлення із технологіями, які використовують сучасні виробництва. Екскурсанти матимуть змогу створити одну із литих деталей двигуна з металу у мініатюрі.
- Виготовимо нерознімні з’єднання деталей які широко використовуються для створення каркасних конструкцій та рам транспортних засобів за допомогою різних способів зварювання.
Заняття включає в себе демонстрацію різних способів отримання нерознімних з’єднань та пояснення області їх застосування. Учням пропонується власноруч виконати з’єднання деталей, яке імітує точкове зварювання обшивки кузова автомобіля до каркасу.
- Надрукуємо деталі на 3D-принтері, як це роблять для прототипів гаджетів чи космічних апаратів.
Заняття включає в себе пояснення процесу моделювання деталі з підбором матеріалів. Учням пропонується власноруч протестувати надруковані деталі на стійкість та витривалість.
- Проведемо зміцнення поверхні деталей, що працюють в екстремальних умовах тертя, високих температур та агресивних середовищ.
Учням пропонується самостійно виконати електроіскрове легування деталей, виміряти зміну маси на аналітичних вагах, дослідити розподіл мікротвердості та провести мікроструктурний аналіз. Також вони зможуть ознайомитися з установкою іонно-плазмової обробки під час спостереження за плазмою.
- Нанесемо зображення на пласкі поверхні
Заняття включає в себе пояснення процесу нанесення зображень на пласкі поверхні, такі як чохли для мобільних телефонів або брелки. Учням пропонується самостійно обрати зображення зі свого телефону чи мережі, відредагувати його (змінити контрастність, додати текст) та підготувати для друку.
Контактна особа:
Тетяна Соловйова
тел.: +38(095) 848-17-56
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.