ph_kpi_1.jpeg
Інститут матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона

Запрошуємо на навчання
за сучасними освітніми програмами
на БЮДЖЕТ!

Запрошуємо на навчання
за сучасними освітніми програмами
на БЮДЖЕТ!

Новий інститут значно розширює перспективи виконання великих стратегічних наукових і освітніх проєктів державного та міжнародного рівнів, скорочення процесу отримання інноваційного конкурентного продукту.

Запрошуємо на навчання
за сучасними освітніми програмами
на БЮДЖЕТ!

Лабораторія дисперсних керамічних матеріалів

В лабораторії дисперсних керамічних матеріалів проводяться як лабораторні роботи відповідно навчального плану занять так і проводились та проводяться науково-дослідні роботи.
Лабораторні роботи проводяться по дисциплінах: “Неметалеві матеріали”, “Фундаментальні основи нанотехнологій”, “Металургія кольорових металів та сплавів” та інш.
    Науково-дослідні роботи пов’язані в основному з розробкою технологій виготовлення оксидних порошків і їх систем, а також отриманням на їх основі різних композиційних матеріалів.
    Лабораторія при кафедрі ВТМ та ПМ займалась розробкою технології керамічних порошків Y2O3, CuO, Al2O3 з різними добавками, Al2O3–ZrO2– Y2O3, феритів і високотемпературної надпровідної кераміки, а також введенням оксидних добавок  в порошкові системи.

Обладнання:

1.    Установка кріохімічного сушіння TG-50  на 50 л
2.    Установка кріохімічного сушіння LZ-9.2  на 9 л
3.    Холодильник NZ-280/75.А
4.    Електропіч СШОЛ-11,6/12-М3     2,5 кВт   Троб.=1250 ºС
5.    Електропіч СВК-5163     7,0 кВт   Троб.=1400 ºС
6.    Шафа сушильна   D340 x   280              Троб.=200 ºС

    В лабораторії при кафедрі розроблено і впроваджено кріохімічну технологію виготовлення оксидних порошків і їх сумішей.
Такий спосіб виготовлення базується на заморожуванні з великою швидкістю сольових водних розчинів з подальшим виморожуванням води і терморозкладу сухої солі .
    Отриманий таким способом порошок має високу регульовану дисперсність, високу гомогенність розподілу компонентів, задану чистоту.
Співробітники лабораторії в свій час займалися розробкою технології керамічних порошків Y2O3, CuO, AI2O3 з різними добавками, AI2O3 – ZrO2 – Y2O3, феритів і високотемпературної надпровідної кераміки складів Y–Ba–Cu–O і Bi–Pb–Sr–Ca–Cu–O з температурами НП переходу відповідно 90 К і 110 К, а також введенням оксидних добавок в порошкові системи.
Керамічний порошок на основі AI2O3 має питому поверхню 80 – 180 м2/г, а CuO – 10 м2/г.
Розроблені технології виготовлення компактних матеріалів з отриманих порошків. Так були виготовлені зразки кераміки з AI2O3 при додаванні MgO, які мають міцність 500 МПа, а зразки з AI2O3 – ZrO2 – Y2O3 мали міцність 750 МПа.
Розроблено технологію виготовлення високопористої кераміки на основі кріхімічного AI2O3 різних складів, який поряд з широким діапазоном гідродинамічних властивостей має високу питому поверхню, термостійкість, жаростійкість, підвищену корозійну стійкість.

 

Технічні характеристики такої кераміки:

  Пористість , % 60 – 70
  Коефіцієнт проникності , м2 0,5 х10 – 14 ... 2х10 - 10
  Середній розмір пор, 10,0 – 0,1 і менше 0,1 мкм
  Межа міцності при стисненні , МПа 12-25
  Робочі температури, до 1300 оС
  Максимальний габаритний розмір , мм 100-150

          Високопориста кераміка може бути використана в якості фільтрів в харчовій промисловості та медицині, в металургійній, хімічній та автомобільної промисловості для очищення гарячих і агресивних газів і рідин в якості гомогенізаторів газових потоків, носіїв каталізаторів, полум'ягасників та інш.

    Можливості кафедри дозволяють отримувати високоякісні порошки для каталізаторів, п'єзокераміки, резистивних матеріалів, люмінофорних, твердих електролітів, композитів, фармацевтичних та інших матеріалів.

 

Завідувач лабораторії:

Богомол Юрій Іванович (персональний кабінет)

кандидат технічних наук, доцент

 

  Контакти:

 (044) 204-91-56
 e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Кабінет № 028
 м. Київ, вул. Політехнічна, 35. Навчальний корпус №9, КПІ ім. Ігоря Сікорського

© 2021 ІМЗ ім. Є. О. Патона